Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEDGO
10.01.2021

1. W niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, przypomina nam ono o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, od poniedziałku, 11 stycznia rozpoczyna się tzw. okres zwykły. Kościół nie obchodzi w nim jakiejś szczególnej tajemnicy Chrystusa, ale rozważa całą pełnię tajemnicy naszego Pana.

2. W związku z trwającą pandemią w tym roku nie ma jasełek, nie ma tez spotkania opłatkowego, ale zapraszamy wszystkich dzisiaj, o godz. 17.00 na adoracje przy żłóbku i wspólne śpiewnie kolęd.

3. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. W środę, po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa do św. Józefa. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W sobotę, 16 stycznia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, możemy składać karteczki z intencjami.

5. W niedzielę, 17 stycznia, III niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy naszej parafii.

6. Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę, 17 stycznia na Mszy św. o godz. 10.30. Błogosławieństwo dzieci na roczek w niedzielę, 24 stycznia na Mszy św. o godz. 12.00. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej. W piątek, 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych. W katechezie tej powinni uczestniczyć również chrzestni, którzy będą pełnili tę zaszczytną funkcję w innej parafii, po katechezie otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział.

7. Na portalu YouTube, na kanale Parafia NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej, transmitujemy w niedziele i święta Msze święte o godz. 9.00 i 12.00. z naszego kościoła. Osoby, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele, zachęcamy do uczestnictwa w liturgii w łączności z parafią.

8. W związku z trwającą pandemią, w tym roku nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, zostaje ona przełożona na inny czas. Jest możliwość, błogosławienia domów i rodzin, lecz tylko na wyraźne zaproszenie samych wiernych. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

9. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się do nabycia w zakrystii, zachęcamy do lektury.