Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ZWYKŁA
25.10.2020

1. W związku z kwarantanną księży z naszej parafii, która potrwa jeszcze do środy, w niedzielę, 25 października Msze św. będą bez zmian. Od poniedziałku, 26 października, do środy, 28 października, będzie jedna Msza św. o godz. 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Msze św. będą odprawiane przez zaproszonego księdza nie mającego styczności z nami. Intencje Mszy św., które zostały odwołane zostaną odprawione w późniejszym terminie, ofiarodawców prosimy o kontakt telefoniczny. Kancelaria Parafialna zamknięta, do środy, 28 października, pilne sprawy prosimy załatwiać telefonicznie nr tel. 508 580 897. Wszyscy księża czują się dobrze i dziękują wszystkim za modlitwy, życzliwość i pomoc.

2. Udział we Mszy św. lub nabożeństwie w indeksie bierzmowanych i dzieci pierwszokomunijnych swoim podpisem poświadczają rodzice.

3. W środę, 28 października, na Mszy św. o godz. 18.00 będzie się modlić w intencjach polecanych modlitwie, Parafialnej Grupie Modlitwy Wstawienniczej.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego.

5. W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych a także zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, dla dobra dusz oraz dla właściwego i bezpiecznego przeżycia tych wyjątkowych dni i zminimalizowania ryzyka zakażenia, ks. bp Grzegorz Kaszak wydał dekret w którym:
Zachęca się wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę” Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. w dniach od 1 do 8 listopada b.r.
Na cmentarzach w czasie sprawowania jakiegokolwiek kultu religijnego (msza święta, nabożeństwo, procesja)należy przestrzegać zasady sanitarno - epidemiologiczne aktualnie obowiązujące w kraju min. zasada dystansowania się na odległość nie mniejszą niż 1,5m oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa.
W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Zgodnie z dekretem z dnia 22 października 2020 roku Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że „(…) aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia”.

6. Możemy składać karteczki na wypominki: roczne, półroczne i oktawalne. Na stoliku pod chórem wyłożone są karteczki na wypominki. Można także zamawiać Msze św. na przyszły rok.

7. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.

8. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.

 

W TYM TYGODNIU:

• W środę, 28 października, święto św. Szymona i św. Judy Tadeusza, Apostołów.