Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 NIEDZIELA ZWYKŁA
09.08.2020

1. W sobotę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która należy do najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. Msze św. godz. 9.00, 12.00 i 18.00. W Polsce ta uroczystość jest znana jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia.

2. Dzień, 15 sierpnia jest rocznicą Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad Sowietami w 1920 r. w bitwie warszawskiej i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej, którego i my dzisiaj wzywamy nad naszą Ojczyzną. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Pamiętamy też o polskich żołnierzach, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo, starają się wprowadzać pokój tam, gdzie go brakuje – ten dzień to ich święto.

3. Wdzięczni Panu Bogu i Maryi, Królowej Polski, za odzyskaną niepodległość i uchronienie nas od nawały sowieckiej w 1920 r., w 100-lecie tych wydarzeń, będąc wiernymi podjętym wtedy zobowiązaniom, do 15 sierpnia, codziennie po Mszy św. jest odmawiana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w piątki adoracja Najświętszego Sakramentu oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. W sobotę, 15 sierpnia, podczas każdej Mszy św. będzie odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

4. W trzecią niedzielę miesiąca, 16 sierpnia, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy naszym kościele. Bóg zapłać.

5. W niedzielę, 16 sierpnia, na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, możemy składać karteczki z prośbami i podziękowaniami.

6. W okresie wakacji, w tygodniu jest jedna Msza św. o godz. 18.00; okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy św. Msze św. w niedziele: godz. 9.00, 12.00 i 18.00.

7. Sakrament chrztu będzie udzielany w trzecią niedzielę miesiąca, 16 sierpnia, na Mszy św. o godz. 12.00. W piątek, 14 sierpnia, o godz. 19.00 odbędzie się katecheza dla rodziców i chrzestnych. W katechezie tej powinni uczestniczyć również chrzestni, którzy będą pełnili tę funkcję w innej parafii, po katechezie otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział. W czwartą niedzielę miesiąca, 23 sierpnia, Msza św. o godz. 12.00 z błogosławieństwem dzieci na roczek. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

8. Zgodnie z komunikatem ks. Biskupa Grzegorza „ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce, mając na uwadze troskę o zdrowie i bezpieczeństwo pielgrzymów, w tym roku nie będzie nam dane podążać do naszej ukochanej Matki w tradycyjnych pieszych pielgrzymkach diecezji sosnowieckiej.” Na trasę pielgrzymki wyruszą tylko księża przewodnicy grup, ojcowie duchowni oraz inni kapłani. Parafian zapraszamy do uczestnictwa w duchowym pielgrzymowaniu. Pielgrzym Duchowy powinien się zapisać u przewodnika swojej grupy pielgrzymkowej, aby otrzymać Przewodnik Pielgrzyma, gdzie są umieszczone codzienne modlitwy i konferencje.

9. Prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do lektury.

W TYM TYGODNIU:

• W poniedziałek, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, rzymskiego diakona, opiekuna ubogich, męczennika, zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II;

• We wtorek, 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary, dziewicy, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami;

• W piątek, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, polskiego franciszkanina, apostoła Niepokalanej, męczennika w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.