Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA
BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
11.04.2021

1. Druga niedziela Wielkanocy, 11 kwietnia, jest obchodzona jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia.

2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00. zapraszamy na spotkanie Żywego Różańca.

3. W środę, 14 kwietnia, święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

4. W środę, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców i młodzieży z kl.VIII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

5. W piątek, 16 kwietnia, przypadają 94. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

6. W piątek, 16 kwietnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

7. Sakrament chrztu będzie udzielany, w niedzielę 18 kwietnia, na Mszy św. o godz. 10.30. W piątek, 16 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00 w katecheza dla rodziców i chrzestnych. W katechezie tej powinni uczestniczyć również chrzestni, którzy będą pełnili tę zaszczytną funkcję w innej parafii, po katechezie otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział.

8. Niedziela, 18 kwietnia to Niedziela Biblijna, rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.

9. Niedziela, 18 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

10. W kwietniu kończy się czas wypominków półrocznych. Możemy zamówić nowe na drugie półrocze.

11. Prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej rodziny, która zamawiała Mszę św. na poniedziałek, 3 maja o godz. 10.30.

12. Prośba o pomoc jutro, po Mszy św. o godz. 18.00 przy rozbieraniu grobu i ciemnicy.

13. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii, zachęcamy do lektury.

14. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.