Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020

1. Dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa jest Jego Wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego. Jest ona obchodzona w Kościele już od V wieku.

2. Nabożeństwo majowe i nowenna do św. Rity, z suplikacją w intencji ustania epidemii koronawirusa, oraz nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek, 26 maja, Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie.

4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Prymas Polski Stefan Kardynał Wyszyński oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.

5. W sobotę, 30 maja, o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu diakoni naszej diecezji przyjmą święcenia prezbiteratu. Módlmy się o potrzebne dla nich łaski Ducha Świętego.

6. W niedzielę, 31 maja, uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny.

7. Do niedzieli Trójcy Świętej, 7 czerwca, trwa możliwość przyjęcia komunii świętej wielkanocnej. Aby można było wypełnić ten obowiązek wynikający z przykazania kościelnego, spowiedź codziennie w czasie każdej Mszy świętej.

8. Na portalu YouTube na kanale NMP Królowa Polski w Dąbrowie Górniczej, możemy uczestniczyć w niedzielnej liturgii Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele, o godz. 9.00.

9. W środę, na Mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencjach polecanych Grupie Modlitwy Wstawienniczej.

10. Serdeczne podziękowanie panom, było dwóch, za pracę wczoraj przy porządkowaniu placu kościelnego. Proszę o dalszą pomoc w tym tygodniu, czy to dopołudnia czy popołudniu, bo jest jeszcze wiele pracy by teren przy kościele uporządkować.

11. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się do nabycia w zakrystii.

12. Jest koleiny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki na pokrycie kosztów wydawania gazetki.

W TYM TYGODNIU:

• We wtorek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera, założyciela Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów;

• W piątek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, która w 1920 r. założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą.