Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28.02.2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 28 lutego, pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes”. Dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek.

3. W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie żale. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. Ofiary składane przy krzyżu adoracyjnym przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

5. W okresie Wielkiego Postu możemy wesprzeć potrzebujących z naszej parafii, składając do kosza wystawionego w kościele dary żywnościowe.

6. W Roku św. Józefa chcemy zachęcić rodziców dzieci do włączenia się i utworzenia w naszej parafii Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Członek Róży jest zobowiązany do modlitwy jedną dziesiątką różańca każdego dnia. W momencie rozpoczęcia działalności Róży, każdy jej członek otrzyma wskazanie, od której tajemnicy różańca ma zacząć modlitwę. Po upływie miesiąca zaczyna się modlić na kolejnej tajemnicy, potem na kolejnej i tak wszyscy członkowie Róży wymieniają się tajemnicami co miesiąc. Więcej informacji w ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Rodziców, którzy w ten sposób chcą pomóc swoim dzieciom prosimy o podanie swoich danych na karteczkach, mailem ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub sms (508 580 897). W momencie zamknięcia się liczby 20 zgłoszeń, Róża Rodziców rozpoczyna swoją misję, o czym członkowie Róży zostaną poinformowani drogą mailową lub sms. (Zgłosiło się pięcioro rodziców)

7. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Pan Jezus zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Rozpoczęty okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w Roku św. Józefa, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2021”. Prosimy parafian o włączenie się w to dzieło w trwającym czasie pandemii, który tak mocno pokazał jak bardzo potrzebujemy głosicieli Słowa Bożego i szafarzy świętych sakramentów. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście.

8. Przez cały marzec po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. W uroczystość św. Józefa, w piątek, 19 marca, Msza św. o godz. 18.00 będzie Mszą św. zbiorowa za żywych i zmarłych. Na zakończenie Mszy św. zawierzymy naszą parafię św. Józefowi.

9. W poniedziałek, 1 marca, to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

10. W poniedziałek, 1 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży z kl. VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

11. Pierwszy czwartek miesiąca, 4 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, i adoracja do godz. 21.00; zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim.

12. W pierwszy piątek miesiąca, 5 marca, pragniemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Prosimy też zgłaszać chorych na pierwszy piątek, których kapłan odwiedzi w domu z Najświętszym Sakramentem.

13. W pierwszy piątek miesiąca kancelaria czynna do godz. 16.30.

14. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 marca, czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność, o godz. 17.00, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

15. W pierwszą niedzielę miesiąca, 7 marca, po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Żywego Różańca.

16. W niedziele, 7 marca, po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.

17. Na portalu YouTube, na kanale Parafia NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej, transmitujemy w niedziele i święta Msze święte o godz. 9.00 i 12.00. oraz Gorzkie żale o godz. 17.15 z naszego kościoła. Osoby, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele, zachęcamy do uczestnictwa w liturgii w łączności z parafią.

18. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się do nabycia w zakrystii, zachęcamy do lektury.

19. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.

 

W TYM TYGODNIU:

• W czwartek 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza, czciciela Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, głównego patrona Litwy.