Film o parafii (realizacja FOTOM foto video)

Galeria w skrócie

Pielgrzymka_Panewniki_2016_09
Pielgrzymka_Panewniki_2016_09
Pielgrzymka_Panewniki_2016_18
Pielgrzymka_Panewniki_2016_18
Pielgrzymka_Panewniki_2016_28
Pielgrzymka_Panewniki_2016_28
Pielgrzymka_Panewniki_2016_22
Pielgrzymka_Panewniki_2016_22
Czuwanie_SDM_02
Czuwanie_SDM_02
Pielgrzymka_Panewniki_2016_14
Pielgrzymka_Panewniki_2016_14
Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 NIEDZIELA ZWYKŁA
20.01.2019

1. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego – serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj, III niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy naszej parafii. Bóg zapłać.

3. W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

4. We wtorek, 22 stycznia, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity z Cascia, orędowniczki spraw najtrudniejszych. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone róże, możemy składać karteczki z prośbami i podziękowaniami.

5. Podczas adwentowego dnia skupienia powstała parafialna grupa modlitwy wstawienniczej. Każdy kto potrzebuje modlitewnego wsparcia może napisać smsa ze swoją intencją lub wrzucić karteczkę z intencją do skrzynki przy wejściu do Kościoła a grupa modlitewna podejmie w tej intencji modlitwę. We wszystkich intencjach polecanych modlitwie, w środę, 23 stycznia, będzie odprawiana Msza święta.

6. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00. W środę, po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa do św. Józefa. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Kancelaria parafialna będzie czynna po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Hasło tygodnia: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6).

8. W sobotę, 26 stycznia, przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

9. W niedzielę, 27 stycznia, po Mszy św. o godz. 10.30 będzie koncert kolęd w wykonaniu p. Joanny Kalaga. Serdecznie zapraszamy.

10. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny do nabycia u ministrantów, zachęcamy do lektury.

11. Wizyta duszpasterska: 21.01. Poniedziałek: ul. Morcinka 5, 9; ul. Folwarczna, ul. Komuny Paryskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Dziękujemy także ministrantom za pomoc w kolędzie. Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą. Msza św. dziękczynna w intencji parafian będzie w przyszłą niedzielę, 27 stycznia o godz. 12.00. Jeśli rodzina była nieobecna podczas kolędy, a chce się spotkać z księdzem, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii. Dodatkowy dzień kolędy będzie we wtorek, 22 stycznia lub inny wspólnie ustalony termin.

 

W TYM TYGODNIU:

• W poniedziałek 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy, patronki zaręczonym;

• W czwartek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa Genewy w Szwajcarii, gorliwego misjonarza zabiegającego o nawrócenie protestantów, propagatora życia duchowego wśród świeckich, Doktora Kościoła i patrona dziennikarzy;

• W piątek, 25 stycznia święto św. Pawła Apostoła, nawróconego prześladowcy pierwszych chrześcijan, gorliwego głosiciela Ewangelii wśród pogan;

• W sobotę, 26 stycznia, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, towarzyszy wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupów i męczenników za wiarę.