Film o parafii (realizacja FOTOM foto video)

Galeria w skrócie

Czuwanie_SDM_08
Czuwanie_SDM_08
Pielgrzymka_Panewniki_2016_12
Pielgrzymka_Panewniki_2016_12
Pielgrzymka_Panewniki_2016_26
Pielgrzymka_Panewniki_2016_26
Pielgrzymka_Panewniki_2016_23
Pielgrzymka_Panewniki_2016_23
Pielgrzymka_Panewniki_2016_29
Pielgrzymka_Panewniki_2016_29
Pielgrzymka_Panewniki_2016_20
Pielgrzymka_Panewniki_2016_20
Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33 NIEDZIELA ZWYKŁA
19.11.2017

1. Dzisiaj, obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…)” Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych w swojej parafii. Tytki – to papierowe torby. W niedzielę, 19 listopada parafianie zabiorą Tytki do domu, wypełniając je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przyniosą z powrotem do parafii do 26 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim z terenu parafii. Niech to nasze wspólne zaangażowanie w pomoc ubogim, będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace przy kościele.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego – serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek, 21 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej – serdecznie zapraszamy.

5. W środę, 22 listopada, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity z Cascia, orędowniczki spraw najtrudniejszych. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone róże, możemy składać karteczki z prośbami i podziękowaniami.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (sprzęt RTV, AGD). Uzyskane fundusze przeznaczone są na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. W naszej parafii zbiórka odbędzie się w sobotę, 2 grudnia. Zużyty sprzęt składamy na parkingu parafialnym do godz. 9.00 rano.

7. Niedziela, 26 listopada, to ostatnia niedziela roku liturgicznego, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W niedzielę, 26 listopada uczniowie Szkół Katolickich w Dąbrowie Górniczej przeprowadzą przed kościołem kwestę na Ośrodek szkolno-wychowawczy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w Gołuchowicach.

9. Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” „Miłujcie się” oraz kalendarz na 2018 r. w cenie 7 zł. do nabycia u ministrantów, zachęcamy do lektury.

10. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.

W TYM TYGODNIU

• W poniedziałek, 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybiraka, karmelity; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;

• Wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat;

• W środę, 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;

• W piątek, 24 listopada, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.


Deprecated: Function ereg() is deprecated in /home/mxk/domains/nmp-kp.pl/public_html/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 381

Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 196.216.2.20:43 (Connection timed out) in /home/mxk/domains/nmp-kp.pl/public_html/administrator/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1038