Film o parafii (realizacja FOTOM foto video)

Galeria w skrócie

Pielgrzymka_Panewniki_2016_10
Pielgrzymka_Panewniki_2016_10
Czuwanie_SDM_06
Czuwanie_SDM_06
Pielgrzymka_Panewniki_2016_21
Pielgrzymka_Panewniki_2016_21
Pielgrzymka_Panewniki_2016_13
Pielgrzymka_Panewniki_2016_13
Pielgrzymka_Panewniki_2016_19
Pielgrzymka_Panewniki_2016_19
Czuwanie_SDM_02
Czuwanie_SDM_02
Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA
16.02.2020

1. Dzisiaj, na Mszę św. o godz. 9.00, modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, możemy składać karteczki z intencjami.

2. Dzisiaj, III niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace w naszej parafii. Bóg zapłać.

3. Bóg zapłać Żywemu Różańcowi za ofiarę 1.000 zł. złożoną na potrzeby prac w parafii.

4. Spotkanie rodziców dzieci z kl. III szkoły podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, będzie w poniedziałek, 17 lutego, na Mszy św. o godz. 18.00.

5. Spotkanie młodzieży kl. VII szkoły podstawowej, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, będzie w środę, 19 lutego, rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18.00.

6. W czwartek, 20 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej, zapraszamy.

7. W sobotę, 22 lutego, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Rity z Cascia, orędowniczki spraw najtrudniejszych. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone róże, możemy składać karteczki z prośbami i podziękowaniami.

8. W niedzielę, 23 lutego rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

9. W niedzielę, 8 marca, Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, na nabożeństwo dla kobiet z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Wyjazd o godz. 14.30 z ul. Bema 8, powrót o godz. 21.00. Koszt wyjazdu: 25 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2020”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

11. W niedzielę, 23 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego, zapraszamy.

12. Niedziela i Gość Niedzielny do nabycia u ministrantów, zachęcamy do lektury.

13. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.

 

W TYM TYGODNIU:

• W sobotę, 22 lutego, święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.