Film o parafii (realizacja FOTOM foto video)

Galeria w skrócie

Pielgrzymka_Panewniki_2016_04
Pielgrzymka_Panewniki_2016_04
Pielgrzymka_Panewniki_2016_18
Pielgrzymka_Panewniki_2016_18
Pielgrzymka_Panewniki_2016_27
Pielgrzymka_Panewniki_2016_27
Pielgrzymka_Panewniki_2016_30
Pielgrzymka_Panewniki_2016_30
Pielgrzymka_Panewniki_2016_06
Pielgrzymka_Panewniki_2016_06
Czuwanie_SDM_05
Czuwanie_SDM_05
Drukuj
PDF

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24.03.2019

1. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przywołuje dzień, od którego rozpoczęła się nowa era w dziejach zbawienia. Archanioł Gabriel przyszedł do Maryi, by zwiastować Jej wypełnienie obietnic proroków. „Oto poczniesz i porodzisz Syna, który będzie nazwany Synem Najwyższego”. Uroczystość łączy się z obchodem Dnia Świętości Życia. W dniu, w którym obchodzimy zwiastowanie Bożego posłańca nowiny o Bożym macierzyństwie Maryi, chcemy modlitwą bronić każdego poczętego życia. Wszystkich, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ogarniamy naszą modlitwą, aby poprzez swoją wytrwałą duchową ofiarę ocalili zagrożone ludzkie życie.

2. Spotkanie dzieci z kl. III szkoły podstawowej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, będzie w poniedziałek, 25 marca, o godz. 18.45.

3. W czwartek, 28 marca, przypada dziesiąta rocznica święceń biskupich ks. biskupa Grzegorza Kaszaka. W sobotę 30 marca o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Sosnowcu będzie Msza św. w intencji ks. biskupa. Módlmy się w Jego intencji, aby Pan Bóg obdarzał go potrzebnymi łaskami.

4. W czwartek, 28 marca, na Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci z kl. IV przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

5. W przyszłą niedzielę, 31 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego, zapraszamy.

6. Nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

7. Ofiary składane przy Krzyżu adoracyjnym przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

8. W okresie Wielkiego Postu możemy wesprzeć potrzebujących, składając do kosza wystawionego w kościele dary żywnościowe.

9. Rekolekcje wielkopostne dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej będą od 1 do 3 kwietnia. W sobotę, 6 kwietnia, Mszą św. o godz. 18.00, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i będą trwały do środy, 10 kwietna. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Naskowski.

10. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zapraszają do udziału w rekolekcjach wielkopostnych osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, rozwiodły się i żyją obecnie w nowym związku cywilnym. Rekolekcje odbędą się w dniach od 5 do 7 kwietnia (piątek-niedziela) w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Sosnowcu-Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25. W piątek i sobotę spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.30, w niedzielę o 19.00. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”.

11. Dekanalna Droga krzyżowa sąsiadujących ze sobą parafii w Gołonogu odbędzie się w piątek, 5 kwietnia. Rozpocznie się w naszej parafii Mszą św. o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.30. Będzie Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.

12. Niedziela, Gość Niedzielny Mały Gość Niedzielny do nabycia u ministrantów, zachęcamy do lektury.

13. Jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Spod znaku Maryi”. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki, na pokrycie kosztów wydawania gazetki.

 

 

Ogłoszenie

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na realizację przedsięwzięcia pt.
„Zmniejszenie zapotrzebowania na energię i poprawa jakości powietrza dzięki działaniom termomodernizacyjnym i instalacji fotowoltaicznej w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej” realizowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu nr. 3.1 Poprawa jakości powietrza Część 2 ) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie.
Parafia otrzymała decyzję o dofinansowaniu termomodernizacji budynków Parafii i zaprasza do składania ofert na realizację przedsięwzięcia. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano działania usprawniające, których realizacja doprowadzi do zmniejszenia zapotrzebowania obiektów na energię, pozwoli wykorzystać lokalne zasoby energetyczne i pozwoli na spełnienie wymagań WT2021.
Działania, które mogą być realizowane dla poprawy gospodarki energetycznej i zmniejszenie zapotrzebowania obiektów na energię i redukcję emisji CO2 i to w szczególności :
1) Termomodernizacja kościoła i kaplicy (łącznik) (Budynek 1; B1 - Budynek kościoła i kaplicy)
a) Likwidacja części okien i zastąpienie powstałych otworów ścianą z ociepleniem,
b) Ocieplenie ścian zewnętrznych,
c) Wymiana drzwi zewnętrznych na drzwi o lepszym współczynniku przewodności cieplnej,
d) Wymiana okien zewnętrznych na okna o lepszym współczynniku przewodności cieplnej.
2) Termomodernizacja parafii (Budynek 2; B2)
a) Wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy czynnej 8 kW,
b) Ocieplenie dachu, stropodachu i stropu do nieogrzewanego poddasza,
c) Wymiana drzwi zewnętrznych na drzwi o lepszym współczynniku przewodności cieplnej,
d) Ocieplenie ścian zewnętrznych oraz ścian zewnętrznych przy gruncie,
e) Modernizacja instalacji c.o.: wymiana rur, grzejników, montaż zaworów termostatycznych.
Warunkiem realizacji przedsięwzięcia jest spełnienie kryterium finansowego określonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Proboszczem – Ks. Zdzisław Reterski, w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat zakresu wykonywanych prac.